Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες των αποφοίτων του 2ου Γυμνασίου Καστοριάς

Τα αποτελέσματα της πρώτης κατανομής θα είναι διαθέσιμα για τους Διευθυντές/ντριες των Γυμνασίων και των Γενικών Λυκείων (στην εφαρμογή e-εγγραφές με τους κωδικούς τους στο ΠΣΔ), για τους μαθητές/τριες και τους κηδεμόνες τους από την Παρασκευή 22 Ιουνίου 2018. Οι μαθητές/τριες των οποίων η κατανομή έχει ολοκληρωθεί μπορούν να εκτυπώνουν την οριστική αίτησή τους προκειμένου να την καταθέσουν στο σχολείο μαζί με τα απαραίτητα δικαιολογητικά για να ολοκληρώσουν την εγγραφή τους μέχρι την έναρξη των μαθημάτων, όπως προβλέπεται στην με αρ. 10645/ΓΔ4/22-1-2018 ΥΑ (Β΄ 120).
     Οι Διευθυντές/ντριες των Γυμνασίων θα έχουν πρόσβαση στην εφαρμογή e-εγγραφές χρησιμοποιώντας τους κωδικούς του ΠΣΔ προκειμένου να ενημερωθούν για το Λύκειο υποδοχής των τελειοφοίτων τους, ώστε να αποστείλουν τα απολυτήρια αντιστοίχως.

Τέλος, σας γνωρίζουμε ότι τα απολυτήρια έχουν εκδοθεί και μπορούν να επιδίδονται φωτοαντίγραφα καθημερινά από τις 10:π.μ μέχρι τις 12:00 π.μ.

Ο Διευθυντής του 2ου Γυμνασίου Καστοριάς